Kurumsal Taşıma

Kurumsal Taşıma

Kurumsal Taşıma

Fabrika, ofis, büro, okul, banka gibi özel kurumları taşıma işlemine kurumsal taşıma denir. Eşyaların kurumdan alınıp başka bir belirlenen adrese teslim edilme işlemidir. Diğer nakliyat işlemlerine göre biraz daha titizlik ve ciddiyet önem gerektiren bir iştir. Bu tarz taşıma işlemlerinde dosyalar ve arşivler olacağı için taşıma işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir karışıklık olması durumunda hem nakliyat firması hem de kurum zor durum da kalır. 
Kurumsal firmaların taşıma işlemi yapılırken nakliye firmaları tarafından sigorta yapılması da zorunludur. Sigorta yapılmadığı zaman çalınan veya kaybolan eşyalar da firmalar sorumluluk kabul etmez. Bu nedenle taşınan her bir eşya için sigorta yapılması lazım. 

Kurumsal Taşıma İşlemlerine Ne Yapmak Gerekir?

Kurumsal taşıma için yapılması gereken en önemli şey dosya gibi önemli belgelerin karton mukavva içerisine konmasıdır. Bu gibi işlemleri nakliye firmaları yerine çalışanların yapması daha sağlıklı olacaktır. Her bir dosyanın ihtiyaca göre ayrı ayrı paketlenmesi gerekir. Paketlerin açılmaması için mutlaka iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. 

Mobilya gibi büyük eşyaların taşınma işlemi ise nakliye de çalışan personeller tarafından yapılır. Siz hiçbir işe karışmadan nakliye firmaları hem demontaj hem de montaj işlemini yapmaktadır. Sizin yapmanız gereken gidecek olan eşyalarınızı belirleyerek bir liste çıkarmak olacaktır. Böylelikle taşınan eşyaları daha kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.