[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

PARÇA EŞYA TAŞIMACILIĞI

Taşınma dendiği zaman aklımıza hemen bütün eşyaların bir yerden başka bir yere aktarılması gelmektedir. Ancak tüm taşınmalar bu anlama gelmez. İnsanlar bazen birkaç parça eşyasını şehir içi veya şehirler arası, köyüne, yazlığına, ofisine yerleştirmek isteyebilir. Ya da insanlar evlendiklerinde eşyalarının bir kısmını yeni evlerine götürmek isteyebilirler. Bazen de taşınacak bireyin fazla eşyası bulunmaz ve evden eve nakliyat yerine daha uygun fiyatlı olan parça eşya taşımacılığını tercih edebilir. Bu gibi durumlarda parça eşya taşımacılığı en uygun nakliye şekli olarak karşımıza çıkar. Bu hizmete en çok kirada oturan genç bireylerin ve öğrencilerin rağbet gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Parça eşya taşımacılığının bir diğer adı ise parsiyel taşımacılıktır.

Parça eşya taşımacılığı genelde daha uygun fiyatlı bir taşımacılık olarak karşımıza çıkar. Parça eşya taşımacılığında birden fazla kişinin eşyaları güzergah durumuna göre bir araca yerleştirilir ve adrese teslim yapılır.

Eğer şehir içi taşıma yapılacaksa paketleme işini kendiniz üstlenerek bir miktar tasarruf yapabilirsiniz. Ancak eşyanın durumuna göre risk almak istemezseniz veya şehirler arası taşıma yapılacaksa, paketleme ve ambalajlama işini nakliye şirketinin uzman ekiplerine bırakmanız yerinde olacaktır.

Nakliye şirketinin köklü bir şirket olması oldukça önemlidir. Bu nedenle anlaşmadan önce iyi bir araştırma yapılmalıdır. Taşınacak eşyanın durumu ayrıntılı bir biçimde konuşulmalı ve paketleme, araca yerleştirme durumu ona göre belirlenmelidir. Örneğin bilgisayar gibi elektronik ve hassas cihazlar taşınırken dış etkilere, çarpmalara dayanıklı bir ambalajlama materyali kullanılmalı ve araç ani fren yaptığında sarsılmayacak, düşmeyecek, zarar görmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

Parça eşya taşımacılığında bir diğer önemli konu eşyaların zarar görmeden taşınması ve başkasının eşyasıyla karışmadan doğru eşyanın adrese teslim edilmesidir. Bunun için eşyayı teslim alacak adreste bilgili birinin bulunması ve nakliyeyi yapacak firmanın güvenilir, işini doğru yapmaya özen gösteren bir firma olması çok önemlidir.

Parça eşya taşımacılığı diğer nakliye ücretlerine göre daha uygun fiyat aralıklarını kapsamaktadır. Ücretlendirme genellikle eşyanın boyutuna göre yapılır. Ancak bazı işini düzgün yapmayan firmalar bu noktada sabit bir fiyat vererek taşımacılık hizmeti alacak kişiyi zor durumda bırakmaktadırlar. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmak önemlidir.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Parça Eşya Taşımacılığı Ücretleri

Nakliye hizmetlerinin rağbet gördüğü kadar parça eşya taşımacılığı işlemi de çok fazla yapılmaya başlanmıştır. Parça eşyalarınız varsa ve bunları kendiniz götüremiyorsanız bunun için en ideali parsiyel taşıma yapan firmalarla anlaşmak olacaktır. Bu firmalar eşyalarınızı evinizden alarak istediğiniz adrese teslim etmektedir.

 

Parça Eşya Taşıma Uygun Fiyatta Taşıma

 

Parça eşya taşıma sistemi sizin taşıma yapılacak olan adres yönüne giden kamyonların araçlarına farklı müşterilerinde eşyaları eklenir. Böylelikle birden fazla müşterinin eşyası yek bir kamyon da olmuş oluyor. Bu nakliyatın daha fazla tercih edilmesinin sebebi ise daha uyguna gelmesinden kaynaklanır. Çünkü burada nakliye firmaları sizden eşyalarınız kadar ücret talep eder. Böylelikle kamyon ve yakıt parasını diğer müşterilerle paylaşmış oluyorsunuz.

 

Parça Eşya Taşıma İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

 

Her bir müşteriden alınan eşyalar ilk olarak depolar da bekletilir. Bütün müşterilerden eşyalar toplanıp tamamlandıktan sonra mesafelere göre araçlara yüklenir ve yola çıkar. Taşıma işlemi listeye göre yapılır. Her bir eşya büyük kartonlara eklenir. İlk verilecek olan kutu mutlaka sona yerleştirilir. Böylelikle müşteriye verirken de daha kolay bir şekilde teslimi yapılır.

Eşyalarınızın gideceği adrese göre süre de fark eder. Şehirler arasında gün fark ediyorken şehir içinde teslimatlar genellikle aynı gün yapılır. Bu nedenle şehir içi veya şehir dışı gönderimlerinizin bilgisini mutlaka daha önceden verin. Parça eşya taşımacılığı işlemine göre nakliyat firmaları sizler için fiyat tarifesi oluşturur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Sigortalı Parça Eşya Taşımacılığı

Parça eşya taşımacılığı günümüzde çok sık kullanılmamaktadır. Bunun sebebi parça eşya taşımacılığının çok iyi bilinmemesidir. İnsanlar genelde 1-2 adet eşyanın nakliye firmaları tarafından taşınmayacağına inanmaktadırlar. Halbuki durum böyle değildir. Eşyalarınızın bir kısmı şehir içi ya da şehirlerarası bir adrese taşınacak olabilir.

Eşyalarınızın bir kısmının farklı bir adrese taşınması gerekiyor ise firmamız sizlere bu hizmeti sunmaktadır. Eşyalarınız taşınmadan önce özenli bir şekilde paketlenmektedir. Bu sayede eşyalarınız taşınırken zarar görmez.

Güvenilir Parça Eşya Taşımacılığı

Parça eşya taşımacılığı için firmamızı tercih edebilirsiniz. Eşyalarınız zarar görmeden taşınmaktadır. Eşyalarınız çok yakın adreslere taşınacak olsa dahi firmamız tarafından özenle paketlenmektedir.

Bir diğer önemli konu ise taşınacak eşyalarınızın sigortalanmasıdır. İster şehir içi isterseniz şehirlerarası bir adrese eşyanızı taşıyacak olun, eşyalarınızın tamamı sigortalanmaktadır.

Firmamız uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermektedir. Parça eşya taşımacılığı için firmamızı seçtiğinize asla pişman olmazsınız. Eşyalarınız özenle paketlenir ve taşınır.

Personelimizin tamamı uzman ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede eşyalarınızı disiplinli bir şekilde taşımaktadırlar. Eşyalarınızın kamyona istiflenmesi dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Böylece eşyalarınız zarar görmez.

Parça eşya taşımacılığında firmamızı seçtiğinize asla pişman olmazsınız. Eşyalarınızı dikkatli bir şekilde belirtmiş olduğunuz adrese taşımaktayız. Firmamız her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmakta ve elimizden geleni yapmaktayız. Parça eşya taşımacılığında firmamız bir numaradır.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]